Konkurs w ramach programu European Pioneers

Od 30 marca 2015 r. do 30 czerwca 2015 r. trwa nabór wniosków w ramach programu European Pioneers. W ramach konkursu istnieje możliwość otrzymania od 50 000 do 250 000 euro na rozwój e-biznesu. Konkurs adresowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw oraz studentów, którzy na potrzeby projektu założą własną firmę.

Zgodnie z zasadami konkursu zgłaszane projekty muszą wykorzystywać technologię FIWARE. Pomysły na biznes muszą dotyczyć następujących zagadnień:

  • Smart City Services – wykorzystanie nowoczesnych technologii w przestrzeni miejskiej (aplikacje działające w oparciu o geolokalizację, interaktywne przewodniki po mieście, itp.)
  • Social Connected TV – aplikacje społecznościowe, które uzupełniają i wzbogacają programy emitowane w telewizji
  • Pervasive Gaming – aplikacje łączące świat realny z wirtualnym środowiskiem gier (rozszerzona rzeczywistość, technologie 3D, grywalizacja codziennych czynności)
  • E-learning – aplikacje edukacyjne, wykorzystujące m.in. nauczanie mieszane, naukę zdalną poprzez masowe otwarte kursy on-line itp.

Zwycięskie projekty otrzymają także wsparcie techniczne i merytoryczne w okresie 8 miesięcy, które poświęcone zostaną na stworzenie aplikacji.

Szczegóły na stronie: www.europeanpioneers.eu.